baby-feet-847204_1920

Kontynuujemy nasz cykl dotyczący sytuacji demograficznej na koniec 2016 roku. We wszystkich samorządach, które udzieliły odpowiedzi na nasze zapytanie stosunek urodzeń do zgonów mieszkańców jest niestety ujemny. 

W gminie Dziwnów w ubiegłym roku urodziły się 24 osoby. Urzędnicy odnotowali 32 zgony mieszkańców. Również w gminie Międzyzdroje bilans urodzin do zgonów jest ujemny. W 2016 roku zameldowano tam 42 dzieci, natomiast zmarło 72 mieszkańców zameldowanych na pobyt stały. Prawie równoważy się ilość urodzeń do zgonów na terenie gminy Świerzno. Tutaj w 2016 roku urodziło się 45 dzieci, natomiast zmarło 47 mieszkańców.

Nie wiemy jakie imiona były najpopularniejsze w gminie Dziwnów. Burmistrz Grzegorz Jóźwiak nie udzielił odpowiedzi na to zapytanie. W gminie Świerzno, w przypadku chłopców był Antoni oraz Jakub. W przypadku dziewczynek Lena oraz Zuzanna.

Igor – było najpopularniejszym imieniem męskim wybieranym przez rodziców w przypadku chłopców w gminie Międzyzdroje, w przypadku dziewczynek była to Emilia. Rodzice nie zawsze podążali za utartymi trendami i nadawali swoim dzieciom rzadko spotykane imiona takie jak Dylan, Dorian czy  Loveth.