Kilkunastu mieszkańców odpowiedziało na zaproszenie władz samorządowych w związku z planowaną przebudową ulicy Nowoogrodowej w Kamieniu Pomorskim. – Mamy w planie wykonanie remontu i odrzutów sieciowych i przyłączy od strony ulicy – tłumaczył prezes Adrian Guranowski. 

Prace związane z ulicą rozpoczną się od zdjęcia nawierzchni, następnym elementem będzie uporządkowanie sieci i wykonanie przyłączy. Ostatnim etapem będzie odtworzenie nawierzchni.

Wiąże się to z pewną uciążliwością. Będziemy musieli podejść do Państwa budynków z nowym przyłączem wodociągowym i kanalizacyjnym. Planujemy to zrobić od strony drogi, do każdej nieruchomości. Kolejnym etapem jest przebudowa drogi – tłumaczył Guranowski.

Prace rozpoczną się w pierwszej połowie października. Wszelkie prace zostaną wykonane siłami własnymi przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Prace wewnątrz budynków będzie wykonywać Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Chciałbym powtórzyć to co usłyszałem z ust mieszkańców „wreszcie”. Będzie to inwestycja, która z pewnością będzie dla Was przez miesiąc lub dwa kłopotliwa, ale później odczujecie Państwo komfort. Chcemy wszystko usprawnić i ujednolicić bo to co się znajduje pod ziemią może być bardzo poważnym problemem – powiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Prace rozpoczną się w połowie października i potrwają około 2-3 miesięcy. Po obu stronach odtworzonej z kostki brukowej drogi pojawią się dwa chodniki. PGK wykona także wjazdy do poszczególnych nieruchomości.

Projekt jest zgłoszony, został on zatwierdzony przez Starostwo Powiatowe. Pozostała tylko kwestia zatwierdzenia organizacji ruchu. Po tym jak to się stanie możemy wejść na drogę – poinformował Guranowski.