Pracują, spędzają czas z rodziną czy wykonują codzienne obowiązki – nie ma to większego znaczenia, kiedy otrzymują powiadomienie, a w mieście zaczyna wyć syrena, rzucają wszystko, aby nieść pomoc. Dobitnie pokazuje to amatorski filmik nagrany przez jednego z mieszkańców Wolina.

Filmik rozpoczyna się od wycia syreny. W niespełna minutę, na placu pojawia się pierwszy ze strażaków. Pod remizę dojeżdżają rowerami i samochodami. Przebierają się, wsiadają do wozu i w mniej niż trzy minuty ruszają do zdarzenia.

Wiem ze dla większości z was skrót OSP kojarzy się z wiejska zabawa w remizie. To strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych najczęściej pierwsi dojeżdżają na miejsce wypadków. Dbają tez o bezpieczeństwo Was i Waszych rodzin. Dziękuję też strażakom z Wolina za dbanie o nasze bezpieczeństwo podczas parady I Zlotu Junaka w Wolinie. Dziękuje w imieniu swoim i forumowiczów z forumjunaka.pl – napisał użytkownik matiz86.

Publikujemy ten materiał, aby uświadomić każdemu z naszych Czytelników, ile poświęcenia wymaga od strażaków ochotników ich codzienna praca.