Festyn Rekreacyjny fot Paweł Ukraiński (42)

Wybory najpiękniejszego psa Kamienia Pomorskiego będą jedną z atrakcji niedzielnego festynu, który odbędzie się 13 września o godz. 14.30 na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim. Pies roku 2015, szczeniak roku 2015 oraz pies weteran roku 2015 to główne kategorie które będą oceniane podczas prezentacji.

Przypominamy wszystkim że impreza nie ma charakteru oficjalnych zawodów i pokazów, ma charakter rekreacyjny i służyć ma zaprezentowaniu swoich ukochanych piesków na wybiegu dla każdego chętnego właściciela czworonoga, w miłej i wesołej atmosferze festynu. Organizatorem Festynu po raz trzeci jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim

W programie prezentacja psów rasowych, mieszańców i kundelków od szczeniąt do psów dorosłych przez mieszkańców Kamienia Pomorskiego, okolic i nie tylko, a także pokaz psów myśliwskich wraz z ceremoniałem jaki towarzyszy podczas polowania. W czasie festynu zasięgnąć będzie można porady hodowców w zakresie szkolenia i odżywiania psów oraz porady weterynaryjne. Ośrodek szkolenia psów „Grom” ze Szczecina Pana Stanisława Śniegulskiego zaprezentuje pokaz tresury na posłuszeństwo i obronę.

Gabinet Weterynaryjny S.C J.Kopyłowski & A.Florkowski w Kamieniu Pomorskim przeprowadzi bezpłatne czipowanie psów oraz udzieli porad w zakresie zdrowotności czworonogów, a także ufunduje nagrodę główną dla psa roku w postaci całorocznego pakietu szczepień dla psa (szczeniak) lub darmowe całoroczne porady weterynaryjne

Sklep zoologiczny z Kamienia Pomorskiego „Frida” oraz sklep Pani Elżbiety Kielesińskiej aktywnie będą uczestniczyć w naszym festynie, przygotowując szereg niespodzianek dla startujących czworonogów (pakiety żywnościowe i inne) a schronisko dla psów ze Sosnowic wraz ze swoimi pupilami zachęcać będzie mieszkańców do adopcji swoich podopiecznych.

Firma Husse zajmująca się dystrybucją karmy dla psów i nie tylko Pana Kamila Orłowskiego oraz Mobilny Salon Spa dla Psa i Kota pani Joanny Walczak przedstawią swoje oferty w zakresie prawidłowego odżywiania i pielęgnacji czworonogów. Organizatorzy zachęcają do udziału w festynie wszystkich właścicieli psów ze swoimi pupilami ( rasowe i nierasowe ) oraz miłośników psów, którzy dopiero planują powiększenie rodziny o kochanego czworonoga.

Specjaliści chętnie opowiadać będą o tym , jak wybrać psa dla siebie i jak się nim później zajmować. Podczas festynu każdy uczestnik będzie mógł zaprezentować swojego psa. Udział w festynie jest darmowy a dla wszystkich uczestników wraz ze swoimi pupilami przewidziane są liczne nagrody i pamiątki a dla najlepszych okazałe puchary , medale oraz dyplomy. Dla najmłodszych właścicieli psów Organizator przewidział niespodzianki.

Na zakończenie festynu dla wszystkich startujących przewidziana jest smaczna grochówka. Posiadanie aktualnego zaświadczenia o szczepieniu psa przeciw wściekliznie jest podstawą do udziału w festynie. Darmowe czipowanie psów!!! (pesel oraz dane właściciela) – Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na festyn i życzymy przeżycia niezapomnianych wrażeń.

MOSiR Kamień Pomorski