DCIM102MEDIADJI_0006.JPG

Wraz z zapowiedziami o zmianie siedziby i opuszczeniu terenu zajmowanego obecnie przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, na horyzoncie pojawiają się pierwsi chętni do nabycia atrakcyjnego gruntu. – Ze strony przedstawicieli spółki Euroafrica padła propozycja, zaprezentowania projektu inwestycji, która miałaby rozpocząć się w przyszłym roku – poinformował podczas piątkowej sesji burmistrz Stanisław Kuryłło.

Spółka Euroafrica nie jest nowym gościem na kamieńskim rynku. Siedem lat temu, po zakupie terenu pomiędzy ulicami Szczecińską i Wolińską zapowiadali oni budowę pięciogwiazdkowego hotelu, SPA oraz herbaciarni. Przez lata niestety nie wydarzyło się nic. W 2015 roku dokonano rozbiórki ruiny dawnego Domu Zdrojowego. Obecnie teren jest pusty i czeka na jakiekolwiek działania inwestora.

– Spółka chciałaby wybudować dom opieki i rehabilitacji seniorów. Prace miałyby się rozpocząć już w przyszłym roku. Tak jak Państwo nie jestem mocno przekonany, ale po ostatnim spotkaniu widać determinacje przedstawicieli spółki Euroafrica – poinformował radnych burmistrz Stanisław Kuryłło.

Pomysł budowy domu spokojnej starości „Złota Jesień” pojawiał się także siedem lat temu. Zbadano nawet rynek i okazało się, że jest zainteresowanie tego typu usługami. Ostatecznie w planie zagospodarowania przestrzennego ujęto jednak budowę w tym miejscu ośrodka spa i wellness do której nigdy nie doszło. Nieoficjalnie mówiło się, że problemem jest obecność „za płotem” bazy sprzętu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Przedstawiciele spółki zwrócili się z pytaniem, o to co dalej z terenem po spółce PGK, gdyż jest ich obecność jest dla nich problemem – poinformował burmistrz. Prezes spółki PGK zakłada, że firma opuści teren przy ulicy Szczecińskiej najpóźniej do 2018 roku. Środki z ewentualnej sprzedaży mogłyby posłużyć np. jako spłata wyemitowanych w latach poprzednich przez gminę obligacji komunalnych.