Do godziny 17 potrwają utrudnienia związane z realizacją filmu produkcji niemiecko – polskiej „Serce za burtą” w reżyserii Brunona Grassa. Pod kamieńskim ratuszem pojawili się polscy i niemieccy aktorzy. Na miejscu są także strażacy kierujący ruchem oraz inne osoby z obsługi, proszące mieszkańców o niezatrzymywanie się i naturalne zachowanie – tj. ignorowanie osób realizujących film.

To kolejna duża produkcja filmowa na Pomorzu Zachodnim. Głównym bohaterem komedii romantycznej „Serce za burtą” reżyserowanej przez syna słynnego pisarza Güntera Grassa będzie kapitan Kurt, którym po wypadku jachtu opiekuje się pewna Polka. Pierwsze zdjęcia realizowano na Wyspie Chrząszczewskiej pod Kamieniem Pomorskim. Dziś przeniesiono w centrum Kamienia, pod ratusz.

Główny bohater filmu, po kolizji swojego jachtu trafia do domu na Mazurach, gdzie opiekuje się nim polska emerytka. Kapitan, sam pochodzący z Mazur ma nie najlepsze wspomnienia związane z Polską. „W Polsce pęka twarda skorupa Kurta i otwierają się drzwi do miłości” – czytamy w opisie przygotowanym przez producenta.

Reżyserem jest Bruno Grass, syn autora „Blaszanego bębenka”. W obsadzie filmu znajdą się znani niemieccy i polscy aktorzy: Hans-Uwe Bauer, Lina Wendel, Kasia Borek, Klaudiusz Kaufman, Maxim Topyła, Oliver Bröcker, Zofia Czerwińska, Alexander Khuon, Isabell Polak, Alva Schäfer, Izabela Kała, Aleksandra Woźniak, Marek Włodarczyk.