W środę (29.11) w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim odbyła się kolejna debata na temat: Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu kamieńskiego. Spotkanie to było doskonałą okazją do pokazania, że każda osoba może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w swoim otoczeniu.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów oraz uczniowie klasy o profilu policyjnym i pedagodzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach. Z uczestnikami debaty spotkali się: kom. Joanna Kronenberg – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, st. asp. Krzysztof Paliwoda – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz mł. asp. Łukasz Kupryjańczyk – Dzielnicowy. Podczas debaty omówiono temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na mapie znajdują się m.in. informacje o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie takich jak: kradzieże, rozboje, wymuszenia, oszustwa, przestępstwa na tle seksualnym czy przestępstwa narkotykowe. Uwzględnione zostały także informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym, wypadkach drogowych i niebezpiecznych miejscach. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest innowacyjnym narzędziem, które pozwala Policji podnosić poziom bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Następnie dokonano porównania statystyk dotyczących zdarzeń w ruchu drogowym za lata 2016-2017. Podkreślono, że dzięki działaniom kamieńskich policjantów, w porównaniu do roku ubiegłego poprawił się stan bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Podczas spotkania zaprezentowano również zalety aplikacji „Moja Komenda”. Dzięki niej każdy użytkownik smartfonu/tabletu z dostępem do Internetu, natychmiast może skontaktować się ze swoim dzielnicowym czy najbliższą jednostką policji.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim