mosik

W Dziwnowie rozpoczęła się kolejna impreza żeglarska. Tym razem będą to bardzo mocno i liczne obsadzone Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist – Puchar CREWSAVER, które będą rozgrywane na wodach Zatoki Pomorskiej.

Swój udział, obok zawodników krajowych, potwierdziło wielu gości z zagranicy, w tym z Niemiec, Danii, Czech, Szwecji, Białorusi i wielu innych. Biorąc zaś pod uwagę ilość zgłoszonych jachtów ponad 350 jachtów i zapowiadane warunki wietrzne w czasie regat, można się spodziewać bardzo ciekawej i emocjonującej rywalizacji.

Program Regat
– Piątek 18.09.2015 – przyjmowanie zgłoszeń, rozpoczęcie zawodów i pierwszy, punktowany dzień regat (o godzinie 11.55 pierwszy sygnał na akwenie);
– Sobota 19.09.2015 – drugi dzień regat (o godzinie 11.00 pierwszy sygnał na akwenie);
– Niedziela 20.09.2015 – trzeci dzień regat (o godzinie 10.00 pierwszy sygnał na akwenie);

Zakończenie zawodów oraz wręczenie nagród jest planowane na godzinę 15.30 w niedzielę. Co jednak istotne w odniesieniu do planu zawodów – godziny wypłynięcia lub powrotu z akwenu są uwarunkowane z jednej strony warunkami pogodowymi, z drugiej zaś decyzjami zespołu sędziowskiego. Zastrzegany w związku z tym, iż w programie regat mogą nastąpić zmiany.

Zachęcamy także do oglądania rywalizacji z plaży. Przy tak dużej liczbie jachtów, widok jaki będzie się rozpościerał na obszarze zawodów z pewnością będzie bardzo malowniczy.

MOSiK Dziwnów