Rozpoczynające się dzisiaj w Dziwnowie Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich w klasie Optimist w Polsce i Europie.

Od lat cieszy się dużym uznaniem i niesłabnącym prestiżem, ściągając na każdą ze swoich edycji liczne grono zawodników z kraju i zagranicy. Biorąc pod uwagę fakt, iż klasa Optimist jest najpopularniejszą na świecie klasą żeglarską, regatom rozgrywanym w tej klasie każdorazowo towarzyszy duże zainteresowanie mediów i środowisk żeglarskich. Główną bazą regat będzie ponownie Marina Dziwnów.

To sprawdzony już w tego typu przedsięwzięciach obiekt. Tutaj znajdowało się centrum wydarzeń podczas Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial w roku 2014 czy Mistrzostw Świata w klasie Opitmist w roku 2015. Tutaj także od dwóch sezonów obywają się już Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO.

W edycji tegorocznej swój udział potwierdział0 301 zawodników z 10 krajów. W planie jest rozegranie 11 wyścigów (cztery w piątek, cztery w sobotę, trzy finałowe w niedzielę).