Niemożliwe staje się faktem. Od czwartku (12.10) przy ulicy Nowoogrodowej w Kamieniu Pomorskim rozpoczną się prace związane z modernizacją sieci i odtworzeniem nawierzchni. Swoją działkę będzie musiało także zrobić Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, na barki którego spadnie wykonanie instalacji wewnętrznych wodnych oraz kanalizacyjnych.

Jak mówi Tomasz Żurowski z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, spółka będzie starała się wykonywać prace z jak najmniejszą uciążliwością dla samych mieszkańców. Mimo to, nieodłącznym będzie zamknięcie ulicy oraz wykonanie przyłączy.

Na miejscu pojawiły się już elementy nowej instalacji, jutro (12.10) zjawi się tam ciężki sprzęt. Wszelkie prace zostaną wykonane siłami własnymi przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Prace wewnątrz budynków będzie wykonywać Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Prace potrwają około 2-3 miesięcy. Po obu stronach odtworzonej z kostki brukowej drogi pojawią się dwa chodniki. PGK wykona także wjazdy do poszczególnych nieruchomości.