Radni wchodzący w skład komisji budżetowej postulują o obniżenie o połowę środków przeznaczonych dla drużyny Vinety Wolin. – To za duże pieniądze, śmiało można je przeznaczyć na inne cele. 150 tysięcy złotych w zupełności wystarczy – stwierdził wnioskodawca radny Dariusz Gajo. Co ciekawe piłkarze z Wolina są w tabeli pozycję wyżej od lokalnego Gryfa Kamień Pomorski, który obecnie dysponuje ponad dwa razy mniejszymi środkami finansowymi.

Nie mam nic przeciwko Vinecie, jednak Zarząd co roku przedstawia nam wydatki, które dotujemy, a gro tych pieniędzy otrzymywali także gracze. Nigdy konkretnie nie przedstawiono nam ile wydano na inne cele. Uważam ze za dużo wydajemy na piłkę. Porównywałem Hutnik Szczecin, Inę Goleniów i te drużyny z dużych miast dostawały mniej na sport niż my dajemy na Vinetę – stwierdził radny Dariusz Gajo

Vineta Wolin w przyszłym roku w teorii miała otrzymać 300 tysięcy złotych. To ponad dwa razy tyle, ile w 2017 roku przyznano jej lokalnemu rywalowi z Kamienia Pomorskiego. Drużyna Gryfa miała bowiem do dyspozycji 130 tysięcy złotych. Radni przekonywali, że skoro Vineta nie gra w III a w IV lidze to powinno się wrócić do poziomu finansowania z minionych lat.

– Nie jesteśmy w stanie utrzymać sportu takich jak piłka nożna na tym poziomie – dodał radny Stanisław Łaszcz.

Radni podsumowali, że roczne koszty różnego rodzaju imprez, wydarzeń sportowych czy kulturalnych oscylują na poziomie 1,5 mln złotych.