Vineta2

Rozpędzona Vineta Wolin nie zwalnia tempa w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W sobotę podopieczni Pawła Ozgi odprawili z kwitkiem lidera IV ligi, drużynę Świtu Skolwin.

Pierwsze minuty „meczu sezonu” należały do drużyny Świtu Skolwin, jednak bardzo pewnie w bramce gospodarzy spisywał się 19-letni Oskar Rechtziegel. Dwadzieścia minut w wykonaniu piłkarzy Świtu było na tyle dobre, że bramka wisiała w powietrzu. Zespół Vinety ograniczał się do kontrataków, w których brylowali jak zwykle bracia Nagórscy. Po jednym z nich faulowany był Adrian. Do piłki podszedł aktywny tego dnia Jakub Przewoźny i kapitalnie dośrodkował. W polu karnym najsprytniejszy okazał się jeden z najlepszych obrońców IV ligi – Przemysław Tomków i uderzeniem głową zdobył swoją dziewiątą bramkę w tym sezonie. Po kolejnym dośrodkowaniu Przewoźnego bliski podwyższenia rezultatu był Wojciech Gałecki , po jego strzale głową piłka trafiła w słupek. Po chwili piękną akcję indywidualną przeprowadził Adam Nagórski, po minięciu trzech rywali wycofał piłkę na siódmy metr do Gałeckiego, a ten nie trafił w bramkę. Mecz rozstrzygnął się tuż po przerwie. Kolejny raz obrońcą Świtu urwał się Adam Nagórski, oddał strzał, bramkarz gości popelnił błąd odbijając piłkę przed siebie, a tam bez krycia stał Tomasz Wydmuszek, który pewnym strzałem podwyższył wynik meczu. Od tego momentu konsekwentnie grająca linia obrony Vinety nie pozwała drużynie ze Skolwina rozwinąć skrzydeł. Świtowcy mimo przewagi w posiadaniu piłki nie stworzyli żadnej stu procentowej sytuacji, nadziewając się na kontry, po których nie wykorzystali Vikingowie. W drużynie gospodarzy na wyróżnienie zasługuje cała drużyna z bardzo pewnie grającą linią obrony (z Chwałkiem i Rechtziegelem w rolach głównych). Na swoim(solidnym jak zwykle) poziomie zagrał Jeż, Przewoźny, Tomków, Adamczak i Łodyga. W linii pomocy kolejna młodość przeżywa 39-letni Tomasz Wydmuszek. W ofensywie klasą są bracia Nagórscy, a wysoką forma w ostatnich meczach imponuje Gałecki. W zespole Świtu dobre zawody zagrał napastnik Marcin Krystek, wyróżniał się również młody pomocnik Ernest Graś. W środę Vikingowie zagrają zaległy mecz z Hutnikiem Szczecin. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00 w Wolinie. Zapraszamy.

Vineta

Vineta Wolin – Świt Skolwin 2-0(1-0)
Bramki: Przemyslaw Tomków -23′(głowa , as. Przewoźny), Tomasz Wydmuszek- 48′

Rechtziegel-Tomków, Jeż, Chwałek, Łodyga- Adrian Nagórski (83’Muskała), Adamczak, Wydmuszek (87’Skorb), Przewoźny (81’Bryk), Tarka (30’Galecki), Adam Nagórski.

źródło:
Zarząd Vinety Wolin