Zgodnie już z siedmioletnią tradycją, słuchacze UTW w Golczewie, w okresie przedświątecznym  spotkali się w miłej atmosferze, aby powspominać zwyczaje świąteczne i wymienić doświadczenia na temat osobistego przeżywania Świąt.  Na spotkanie wigilijne licznie przybyli Słuchacze UTW w Golczewie.

Zaproszenie przyjęli również – Przewodniczący Rady Miejskiej – Roman Dorniak, wikariusz,  Ks. Robert Dąbrowski oraz Pani Agnieszka Rybacka – lektor języka niemieckiego i rosyjskiego. Przewodniczący Rady  pogratulował  Prezes UTW w Golczewie  otrzymania tytułu Senior Roku,  oraz odczytał – na wniosek wikariusza – fragment z Ewangelii wg. Św. Łukasza.

Następnie, po modlitwie,  łamiąc się opłatkiem składano życzenia, przekazując znak miłości i pokoju. Po smakowitej kolacji przygotowanej przez  Restaurację „Herbowa” i słodkościach podarowanych przez Pana Wiesława Żelka, wspólne śpiewanie kolęd, głównie z autorskiej  płyty „Śpiewajmy i grajmy Mu”,  przy udziale Zespołu śpiewaczego „Maliny”.

Następnie czytano wiersze i opowiadania  z tomiku „Bajki sercem pisane”,  osobiste wspomnienia o Adwencie  i Świętach  Bożego Narodzenia, autorki  Maria Sadłocha, Janina Szelc, Anna Szychowska i Marianna Michalak,  odczytały wybrane teksty.  Natomiast Helena i Marian Włodarczykowie, oraz Maria Sadłocha  wzbogaciły wystrój stołów pachnącymi świerkiem stroikami. Dodatkowo Maria i Marianna przygotowały prezenty,  malowane kompozycje z kamieni.  W miłej atmosferze przy dźwiękach kolęd i pastorałek, wspominaliśmy miniony rok, podkreślając osiągnięcia i ciekawe inicjatywy. Wszyscy otrzymali pamiątkowy „Kalendarzem na 2018 rok” z pracami malarskimi i fotografiami z III Letniej Szkoły Seniora z Dziwnówka, oraz piernikowe serduszka.

Szanowni Słuchacze, Sympatycy UTW, Sponsorzy, Przyjaciele – Niech nie zabraknie w Waszych domach wspólnego kolędowania. Niech blask Betlejemskiej Nocy rozjaśni i ogrzeje Wasze  domy, umocni miłość i  da nową nadzieję.

Opracowanie i foto – Janina Kołodzińska – prezes UTW w Golczewie