Clipboard03

Od jesieni 2014 r., w czterech etapach, odnawiano elewację tego charakterystycznego budynku w Międzyzdrojach. Niebawem koniec prac. Właśnie dobiega końca ostatni, czwarty już etap renowacji elewacji hotelu Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje.

– Bylibyśmy wcześniej gotowi, ale od stycznia hotel był pełen gości i nie chcieliśmy im z tym naszym remontem przeszkadzać – zdradziła Monika Kowalska dyrektorka hotelu Vienna House Amber Baltic. – Plan był taki, aby przed świętami wielkanocnymi zakończyć malowanie i zdjąć rusztowanie. Ale trzeba było wybierać, albo remont elewacji się trochę przedłuży, albo będziemy mieli zadowolonych gości. Postawiliśmy na naszych gości.

Hotel Amber Baltic już od paru lat wymagał pomalowania elewacji. W starej odsłonie budynek wydawał się brudny, szary, zaniedbany.

– Remont zaczęliśmy jeszcze w 2014 roku – wspomina dyrektorka hotelu. – Między październikiem a grudniem wymalowaliśmy część północną hotelu i część strony zachodniej. W lutym 2015 roku przyszła kolej na resztę strony zachodniej hotelu i stronę południową, tę od wejścia. Zależało nam bardzo, aby na Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, który odbywa się zawsze na początku lipca, przynajmniej ta część, od strony której organizowana jest zwykle gala, była już wymalowana. Później remont musieliśmy przerwać ze względu na sezon turystyczny. W październiku 2015 roku wymalowana została połowa wschodniej części hotelu, a teraz ostatni – czwarty etap renowacji i malowanie drugiej części wschodniej ściany. Kończymy 20 kwietnia.

 Monika Kowalska przyznaje, że odnowienie elewacji tak dużego hotelu jest kłopotliwe, bo goście raczej nie zgodziliby się, aby za oknami ich pokojów zamiast widoków Bałtyku były rusztowania i malarze. – Mówię o tym, bo spotkałam się z komentarzami, że nie starczyło nam pieniędzy na cały remont i dlatego podzieliliśmy go na etapy – tłumaczy dyrektorka. – A to wcale nie jest prawdą.

Zaznacza przy tym, że oprócz elewacji nową odsłonę będą miały pomieszczenia szatni, SPA, a nawet basenu. – Niestety, z przyczyn technicznych nie da się poszerzyć ani wydłużyć basenu – śmieje się Monika Kowalska. – Ale basen przejdzie także gruntowny lifting.  Swoisty lifting hotel przeszedł  już 1 lutego. Ale to była zmiana od wewnątrz.

Amber Baltic stał się Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje. Największa austriacka grupa hotelowa stała się operatorem obiektu i wprowadziła we wszystkich swoich placówkach nową filozofię działania. Postawiła na prostotę, a nie na luksus. W kuchni zapanował regionalizm i kuchnia bardziej staropolska, a atmosfera bardziej  przyjazna, rodzinna.

– Stąd na Wielkanoc w hotelu pojawiły się żywe kurczaczki – zaznacza dyrektorka. – Dzieci naszych gości  były zachwycone.

Bogna Skarul
GS24.pl