DSC09336

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi, które wystąpią w nocy z wtorku na środę (19 – 20 stycznia).

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi, spowodowanymi wiatrem o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 50 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Okresami opady śniegu. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 22:00 dnia 19 stycznia do godziny 7:00 dnia 20 stycznia.

W związku z powyższym, centrum zaleca:  1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.  2. Przebywając poza terenem zabudowanym, unikać wędrówki na przełaj, trzymając się tylko przetartego szlaku lub drogi.  3. Udzielić pomocy osobom potrzebującym.  4. Jeżeli podczas podróżowania warunki pogodowe pogarszają się, dojechać do najbliższych siedzib ludzkich i przerwać podróż.  5. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.