Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim przestrzegają przed pojawiającymi się na terenie miejscowości nadmorskich organizatorami gry w tzw. „trzy kubki”. Pamiętajmy, że w tej zabawie NIE MA ZWYCIĘZCÓW! Nie dajmy się oszukać!

Policjanci apelują i przypominają: NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ! Każdy, kto zdecyduje się na udział w grze, najpierw mamiony jest szybką i wysoką wygraną pieniężną, by za chwilę WSZYSTKO STRACIĆ.

Z reguły w proceder zaangażowana jest zorganizowana grupa osób. Jedna z nich zaprasza przechodniów do obstawiana, w którym z trzech kubków znajduje się piłeczka. Udzielenie prawidłowej odpowiedzi oznacza wygraną. Osoba prowadząca grę przestawia kubki myląc uczestników, a pozostałe osoby grają rolę aktywnych obserwatorów lub innych uczestników „zabawy”, których zadaniem jest również odwracanie uwagi zwabionych przechodniów.

Z reguły „trzy kubki” kończą się przegraną osoby zaproszonej do gry, bądź wygraną osoby podstawionej przez jej organizatora. Zwycięstwo podstawionego gracza uprawdopodobnić ma potencjalną wygraną osób postronnych.

Pamiętajmy, że żadna gra nie może toczyć się bez uczestników. Nie przyjmujmy więc zaproszenia do odgadywania, gdzie prowadzący grę ukrył kulkę i stawiania na szali swoich pieniędzy. Brak zaangażowania w oszukańczy proceder, uniemożliwi organizatorom jego kontynuację.

Zaznaczyć należy, że kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową narusza artykuł 128§1 Kodeksu wykroczeń i podlega karze grzywny, a nawet aresztu.

Apelujemy do Państwa, aby w razie zaobserwowania takich osób, przekazać informację do Oficera Dyżurnego Policji.