213-4127

Kamieńscy policjanci ostrzegają przed trzema kobietami, które podając się za pracowników Wodociągów i Kanalizacji chcą rzekomo sprawdzić ciśnienie wody. Panie informują również, że muszą sprawdzić, czy woda dobrze odpływa w kuchni i łazience. Gdy jedna z oszustek zajmuje lokatora rozmową i sprawdzaniem instalacji, druga najczęściej przeszukuje mieszkanie. Policjanci apelują głównie do starszych osób o większą uwagę.

Przedstawiciele wodociągów i kanalizacji poruszają się oznakowanym samochodem i mają robocze ubrania.  W razie jakichkolwiek wątpliwości można poprosić pracownika Wodociągów o okazanie legitymacji. Można również odmówić przyjęcia kontrolera, co nie rodzi żadnych negatywnych konsekwencji, zadzwonić na numer Pogotowia Wodociągowego 994 i spytać, czy tego dnia, taka kontrola była zaplanowana. Dyspozytor udzieli informacji od razu lub oddzwoni z odpowiedzią.

Przed oszustami ostrzega także kamieńska Policja. Wcześniej mieliśmy do czynienia z naciąganiem na wnuczka, teraz osoby te podają się za pracowników Wodociągów, wszystkie te metody sprowadzają się najczęściej do jednego, aby odwrócić uwagę i ukraść pieniądze.

Ostrzegamy aby pod żadnym pretekstem nie wpuszczać do domów podejrzanych osób.  Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, czy taka osoba przychodzi w dobrej wierze, to takie sytuacje należy Policji zgłaszać niezwłocznie dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.