Jest odpowiedź dziwnowskiego magistratu na pytanie jednego z naszych Czytelników dotyczące lokalizacji bazy sprzętu firmy świadczącej usługi komunalne dla gminy Dziwnów. W ocenie sekretarza odpowiadającego z upoważnienia burmistrza Grzegorza Jóźwiaka, obecna lokalizacja bazy jest najmniej uciążliwa.

– Chciałbym zwrócić uwagę na piękny obrazek jaki napotykają turyści zmierzający w kierunku Międzywodzia drogą alternatywną ze Szczecina. Jakiś czas temu pisaliście Państwo o „Urokliwym powitaniu turystów” tuż obok przystanku, otóż kawałek dalej ma swoją „bazę” jedna z firm zajmująca się usuwaniem śmieci z posesji gminy Dziwnów. Kierowcy ustawiają „śmieciarki” tyłem tuż przy chodniku, osoby idące tymże chodnikiem mogą „podziwiać” ich wnętrza i zachwycać się „pięknym aromatem” wydobywającym się z ich wnętrza. Miałem okazję osobiście się o tym przekonać, spędzając urlop na pobliskich ogródkach działkowych. Dodatkowo na samym terenie zaczyna się robić śmietnisko w postaci starych maszyn, pojemników na śmieci i samych śmieci w ogromnych workach. Całość wygląda co najmniej nieciekawie. Bardzo jestem ciekaw kto wydał zgodę na takie zagospodarowanie tego miejsca?– napisał w mailu do naszej redakcji Pan Przemek.

– Baza sprzętu firmy usług komunalnych zajmującej się wywozem nieczystości z terenu Gminy Dziwnów zlokalizowana jest w Międzywodziu. Baza jest ogrodzona i zagospodarowana. Sąsiaduje z obiektami oczyszczalni ścieków oraz terenami które przeznaczone i wykorzystywane są na bazę dla ciężkiego sprzętu transportowego, maszyn, materiałów budowlanych itpnapisał w mailu do naszej redakcji z upoważnienia burmistrza sekretarz gminy Dziwnów. 

Krzysztof Latuśkiewicz tłumaczy, że lokalizację baz usług uciążliwych podobnie jak oczyszczalnie ścieków usytuowano w oddaleniu od terenów mieszkalnych i ośrodków wypoczynkowych. – Analizując i oceniając inne możliwe lokalizacje na terenie Gminy Dziwnów, obecna jest najmniej uciążliwa. Oczywiście, zwrócimy uwagę na stan porządku na bazie firmy usług komunalnych – dodaje Latuśkiewicz.

[vc_facebook]