Podpisami burmistrza Stanisława Kuryłły oraz wicemarszałka Jarosława Rzepy doszło do sfinalizowania formalności związanych z dofinansowaniem budowy świetlicy wiejskiej w Miłachowie. Społeczność, która do tej pory mogła spotykać się pod chmurką, doczeka się nowego, 90-metrowego budynku.

Cieszę się ogromnie, że mogliśmy w obecności sołtysa Sołectwa Miłachowo podpisać umowę na budowę tak oczekiwanej od lat świetlicy wiejskiej. To kolejny krok zmian w środowisku wiejskim na naszym terenie. Będzie to pierwsza z planowanych świetlic wybudowana od podstaw, która posłuży lokalnej społeczności, dzieciom, młodzieży oraz dorosłym. Wbrew temu co napisano w niektórych lokalnych mediach, my chcemy budować a nie likwidować! Widzimy potrzebę powstania tego typu obiektów. Wierzę, że budynek stanie się ciekawą alternatywą spędzenia wolnego czasu. Gratuluję i już nie mogę doczekać się otwarcia – podkreślał burmistrz Stanisław Kuryłło

Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Lokalnej Grupy Działania. Koszt budowy świetlicy wyniesie prawie 200 tys. złotych. Gmina pozyskała na ten cel 126 tys. Świetlica ma umożliwić integrację mieszkańców oraz zapewnić miejsce do wspólnych spotkań, organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży, imprez kulturalnych, artystycznych, świątecznych oraz innych wydarzeń.