DSCN2267

26 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA. Na ten dzień, kiedy uczniowie klas pierwszych staną się pełnoprawnymi uczniami czekano niecierpliwie. Poprzedzały go liczne przygotowania- uczniowie musieli najpierw poznać swoją szkołę, kolegów, swoje prawa , ale też i obowiązki.

DSCN2292

Droga do stania się „prawdziwym pierwszoklasistą” nie była taka prosta. Dzieci musiały wykazać się zdobytymi wiadomościami oraz umiejętnościami. Bardzo przeżywały swój pierwszy, powagą naznaczony egzamin. Musiały nauczyć się recytować wiersze, śpiewać, tańczyć,  bo od tego zależało, czy dobra wróżka będzie mogła dopuścić ich do ślubowania. Wszyscy pięknie odpowiadali na pytania Kto Ty jesteś… i potrafili zaśpiewać hymn narodowy. Pierwszoklasiści doskonale radzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Pełnią szczęścia i radości przepełnione były oczy dzieci widząc najmilsze dziecięcemu sercu osoby- rodziców, babcie i dziadków.

DSCN2351

Zanim  nastąpił moment pasowania, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę.  Największym przeżyciem dla dzieci był sam moment pasowania na ucznia, gdy pani dyrektor Urszula Wołowicz dotykając ramienia ucznia symbolicznym piórem, przyjmowała adeptów w poczet uczniów słowami- „Pasuję Cię na Ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie”. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, ołówki  i słodkości. W tym niezwykłym dniu było wiele życzeń dla naszych pierwszoklasistów. Pani dyrektor  życzyła im wielu sukcesów w nauce, a rodzicom wiele cierpliwości w wychowywaniu swoich pociech. Po niezwykle wzruszającej uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia i uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami rozeszli się do sali na słodki poczęstunek.

D. Augustyniak
J. Kleszcz