DSC01012a

57 uczestników wzięło udział w organizowanym przez Hufiec Ziemi Wolińskiej ZHP pierwszym międzyzdrojskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Tropem Wilczym”. Zwycięzcą biegu na dystansie 1963 metrów symbolizującym datę śmierci ostatniego z Wyklętych został Łukasz Mioduszewski ze Świnoujścia, drugi był Jan Dudziak również ze Świnoujścia. Podium zamykał Mateusz Bobek z Międzyzdrojów.

Bieg „Tropem Wilczym” był pierwszym z zaplanowanych na dziś wydarzeń w Międzyzdrojach związanych z 5 rocznicą obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W czasie trwania imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna na budowę Szkoły z Polskim Językiem Nauczania w Łanowicach (dawne województwo lwowskie) im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego (Prezes II Zarządu WiN).

DSC00993

O godzinie 12.00 w Kościele pw. św. Piotra Apostoła odbędzie się uroczysta msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 15.30 przy Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych, natomiast o godzinie 16:00 W Międzynarodowym Domu Kultury odbędzie się program artystyczny związany z obchodami.

kamienskie.info