RW_FOT. Rafał Masłow

W dniach 8-15 maja 2016 r. odbędzie się XIII edycja programu Tygodnia Bibliotek. „Celem programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa”. Hasło XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek brzmi „Biblioteka inspiruje”. Mamy nadzieję, że wybiorą Państwo naszą bibliotekę, by wspólnie z nami mile spędzić majowe dni. Prawdą jest, że Tydzień Bibliotek trwa 8-15 maja. My przedłużamy świętowanie! Serdecznie zapraszamy do biblioteki.

10 maja o godz. 9:00 specjalnie dla przedszkolaków zorganizujemy warsztaty teatralno-plastyczne pt. „ Zaczarowane jabłuszka”. Tworząc scenariusz zainspirowaliśmy się bajką o Królewnie Śnieżce i 7 krasnoludkach. Te zajęcia wyjątkowo odbędą się w Przedszkolu „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach.

11 maja o godz. 18:00 zapraszamy do biblioteki na biesiadę muzyczną z zespołem „Bryza”

12 maja o godz. 16:00 zapraszamy do biblioteki dzieci i rodziców na warsztaty plastyczne z ryjówką Florką i Wesołym Ryjkiem. Podczas warsztatów odbędzie się konkurs na najciekawiej wykonane filcowe maskotki.

13 maja o godz. 8:20 w bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z ilustratorem Arturem Nowickim. Na zajęcia pt. „Mieszko, ty wikingu!” połączone z warsztatami plastycznymi zostaną zaproszone dzieci klas 4 Szkół Podstawowych z Gminy Międzyzdroje

17 maja o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z aktorem Robertem Więckiewiczem. Nasz gość będzie czytał fragmenty „Ziarna prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego oraz opowie o pracy aktora (wstęp wolny). Spotkanie odbędzie się w Międzynarodowym Domu Kultury.

Organizatorami obchodów Tygodnia Bibliotek są: Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, Instytut Książki w ramach realizacji Dyskusyjnych Klubów Książki, Przedszkole „Morskie Skarby”, Zespół Bryza, Międzynarodowy Dom Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach.

Organizator