W minioną sobotę w sali dawnego wolińskiego gimnazjum odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza – „Wolin-Wyspa Tańca”.

Turniej stał się już tradycją i stałym punktem w kalendarzu imprez gminy ale i tak zadziwił niespodziewaną wprost frekwencją. Blisko 140 par rywalizowało ze sobą w rytmach standardowych i latynoamerykańskich. Był to absolutny rekord w jakże długiej historii działalności klubu.

Sala dosłownie „pękała w szwach” ale nikt nie narzekał bo dzięki staraniom rodziców tańczących dzieci nabrała ona w tym dniu wyjątkowego, odświętnego klimatu. Jesienna sceneria bogata w dynie, jabłka i liście zachwyciła uczestników, gości i sędziów. Na zawodników czekały puchary, medale i nagrody- a wszystko to dzięki wsparciu włodarzy Gminy Wolin i całej rzeszy osób i instytucji, które nie odmówiły pomocy przy organizacji turnieju i przyczyniły się do jego niewątpliwego sukcesu. Ogromnie cieszyły sukcesy par gospodarzy TKS Jantar Wolin jak i bliźniaczego międzyzdrojskiego klubu, które to wielokrotnie stawały na podium zajmując medalowe miejsca.

A trofea wręczały dwie dobrze znane wolińskiej publiczności panie – Ewa Grzybowska wieloletnia dyrektor MDK oraz Joanna Wojtczak wieloletnia dyrektor Gimnazjum w Wolinie. Z ramienia gminy miło było nam gościć radnego pana Krzysztofa Czacha.
DZIĘKUJEMY: Gminie Wolin, p. Annie Chwałko-stołówka , p.Wandzie Bojarun-piekarnia, p.Wiesławowi Żelkowi- piekarnia, p. Dorocie i Karolowi Studzińskim – restauracja „Kalafior”, p.Marcelowi Prealipcan, Kaufland Swinoujście, p.Monice Szymczak -„Kwiaciarnia pod Lipami”, p.Sylwi Frąszczak-kwiaciarnia, p.Alinie Masłowskiej- kwiaciarnia, p. Krystynie Sitnickiej- kwiaciarnia, p.Lucynie Maciejewskiej – gospodarstwo ogrodnicze „Maciejka”, p. Jadwidze Rzezak – pizzeria „Nie z tej Bajki”, p. Zbigniewowi Chwieśko- sklep spożywczy, p. Andrzejowi Gałgańskiemu-sklep spożywczy oraz p. Marii Tarnowskiej i p. Danucie Prygoń, które od dwóch dekad pomagają klubowi własną pracą.

Zarząd Tanecznego Klubu Sportowego Wolin