iskrark (45)

Za nami runda jesienna Szczecińskiej Klasy Okręgowej. Iskra Golczewo po rundzie jesiennej zajęła 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 20. punktów. Zapraszamy do rozmowy podsumowującej występy golczewian z trenerem Łukaszem Trociukiem.

Jak oceniasz rundę jesienną sezonu 2015/2016, w wykonaniu Iskry?

– Runda jesienna w wykonaniu Iskry pozostawia niedosyt. 20 punktów to wynik dobry, choć liczyliśmy na przedział 24-26. 9. miejsce według mojej oceny później oczekiwań , było wiele składowych które wpłynęły na efekt końcowy . Na pewno niestabilna forma zawodników, korzy powinni kreować oblicze zespołu, również moja.

Czy są w drużynie zawodnicy, którzy zasługują na pochwałę po rundzie jesiennej ?

– Marcin Kańczucki, Kamil Kowalski i Rafał Piotrowski, to trojka zawodników, którzy rundę mogą zaliczyć na plus. Seta dzięki zaufaniu Pawła Kuldy na wysokim poziomie, młody Piotrowski kilka bramek i asyst, a Marcin ostoja defensywy bez błędów.

Jak oceniasz 9 miejsce Iskry w tabeli V ligi po rundzie jesiennej ?

9. miejsce poniżej oczekiwań i pozostaje niedosyt. Nie ma co ukrywać kilka oczek uciekło przez brak konsekwencji, a stracone 3 punkty z Sarmata to podwójna strata moralno-sportowa.

Jak będą wyglądać przygotowania do rundy wiosennej ? O co Twój zespół będzie walczyć wiosną ?

– Co do przygotowań to jeszcze spokojnie. Teraz jest czas na analizę i rozmowy, które będą miały miejsce. Cel na rundę rewanżowa jest taki sam spokojnie utrzymanie i poprawa organizacji gry

Czy klub planuje pozyskanie nowych zawodników?

Mamy szeroką i mentalnie dobraną kadrę. Czy będą wzmocnienia, za wcześnie na takie deklaracje. Jeśli zrobimy rachunek sumienia i każdy wejdzie na poziom treningu i ambicji, to ten skład gwarantuje jakość i dobra grę. Świeża krew? Może nowy trener (śmiech). Liczę na szybki powrót Sebastiana Madeja, jego brak w tej rundzie to duże osłabienie.

Jaki mecz w tej rundzie był dla drużyny najtrudniejszy, najgorszy i najlepszy ?
Najtrudniejsze spotkanie to inauguracja. Duża niepewność i gra z Arkonią. Najlepsze zawody, to spotkanie ze Stalą Szczecin z racji wyniku i wygranej, ale również aspekt ambicji Najgorsze miało miejsce tydzień temu w Dobrej z Sarmatą i jeszcze trawie to spotkanie.