Długi weekend majowy  za nami. Ten czas warto było spędzić w Międzyzdrojach aby  skorzystać z ciekawych propozycji wydarzeń kulturalnych.

W piątek 28 kwietnia  w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prac Doroty Szukały „Rysunek i malarstwo” . Dorota Szukała, mieszkanka Poznania,  w 1987 ukończyła studia w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie ASP) pod kierunkiem profesora Bogdana Wernera. Wielokrotnie przedstawiała prace na indywidualnych i zbiorowych wystawach w Polsce i za granicą.

Po wernisażu odbył się koncert muzyczny w wykonaniu studentów wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie. Młodzi artyści wyśpiewali najsłynniejsze arie, duety i tercety zaczerpnięte z  twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta. Koncert pod koordynacją dr. hab. Ewy Filipowicz –Kosińskiej poprowadziła profesor Grażyna Flicińska-Panfil, przy fortepianie akompaniowały dr Natalia Kałucka oraz Elena Swiridenko.

W sobotę w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się spektakl teatralny „ Atrakcyjny pozna panią…” w reżyserii Marka Rębacza. Komedia w gwiazdorskiej obsadzie zgromadziła tłumy widzów. Miłosne rozterki Stasia, głównego bohatera komedii rozbawiły publiczność, która nagrodziła aktorów owacjami na stojąco.

W niedzielę  30 kwietnia w Międzyzdrojach wystąpiła Natalia Szroeder, wokalistka, autorka tekstów,  zdobywczyni Grand Prix Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2016 roku, nagród Eska Music Awards oraz Top Trendy w 2013 roku.  Natalia Szroeder znana jest polskiej publiczności również ze względu na udział w programach telewizyjnych, takich jak „Twoja twarz brzmi znajomo” oraz „ Taniec z gwiazdami”.   To był wspaniały koncert , publiczność była zachwycona. Po koncercie odbyła się sesja autografowa i zdjęciowa.

W poniedziałek  1 maja w Amfiteatrze wystąpił Damian Ukeje – polski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, zwycięzca programu „The voice of Poland”. Jesienią ma się ukazać jego nowa płyta „Uzo”.

Damian Ukeje z zespołem zaprezentował  widzom mocną dawkę muzycznych wrażeń. W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski odbył się II Bieg po Kulturę, w którym  wzięło udział 71 uczestników. Na mecie, w Amfiteatrze na wszystkich czekał wspaniały pełen energii koncert zespołu Lord -Sound of Queen. Główny Sponsor przygotował nagrody niespodzianki dla najlepszego zawodnika i zwycięzcy biegu  Arkadiusza Borysiuka, najlepszej zawodniczce Sylwii Warchoł, najmłodszego uczestnika Zuzanny Kozyrskiej oraz najstarszego Kazimierza Wasilewicza.

2 maja gwiazdą wieczoru w międzyzdrojskim amfiteatrze była Cleo – piosenkarka, autorka tekstów, reprezentantka Polski podczas 59 Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku. Zdobywczyni wielu nagród m.in. Teledysk roku –„ My Słowianie” plebiscytu Onet.pl, Supergwiazda w sieci –Superjedynki, Przebojowy Duet Roku –Lato Zet i Dwójki i wiele innych nagród i nominacji.  Po koncercie wszyscy fani czekali na autografy i wspólne zdjęcia, sesja trwała ponad 40 minut.

3 maja w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się kolejny koncert, tym razem dla miłośników muzyki kameralnej. Baltic Neopolis Quartet , młodzi muzycy, absolwenci wyższych uczelni muzycznych w Londynie, Wrocławiu i Szczecinie. Pasją muzyków jest przede wszystkim klasyczny repertuar XX i XXI wieku. Muzycy angażują się w niekonwencjonalne projekty muzyczne, biorą udział w festiwalach muzycznych, regularnie są zapraszani do współpracy studyjnej.

Baltic Neopolis Quartet cechuje wysoki profesjonalizm wykonawczy, odwaga, świeżość i pomysłowość w aranżowaniu wykonań najbardziej uznanych kompozytorów muzyki klasycznej i nie tylko.

Międzynarodowy Dom Kultury chciałby serdecznie podziękować za pomoc w organizacji Majówki: Straży Miejskiej w Międzyzdrojach, Ochotniczej Straży Pożarnej oddział Międzyzdroje, Policji, Urzędowi Morskiemu w Międzyzdrojach, Hotelowi Golden Tulip Residence, Hotelowi Aurora,  Restauracji Rafa, Restauracji Nemo, Polskiemu Związkowi Harcerstwa.