VII edycja Golczewskiego Triathlonu była okazją do wypróbowania nowej infrastruktury kąpieliska nad jeziorem Szczuczym. Zawody sportowe zostały przeprowadzone z użyciem nowych pomostów oraz miejsca rekreacyjnych dostępnych dla wypoczywających nad jeziorem już od blisko dwóch tygodni.

Modernizacja kąpieliska na jeziorze Szczuczym jest elementem utworzenia szlaku kajakowego i była możliwa, dzięki uzyskanemu przez Gminę Golczewo, dofinansowaniu projektu pn. „Utworzenie szlaku kajakowego wokół Jez. Szczucze, jako uzupełnienie oferty turystyki aktywnej w mieście i gminie Golczewo” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wykonawcą prac modernizacyjno-budowlanych była firma MiGBUD ze Szczecina. W ramach tych prac przeprowadzono dogłębną modernizację plaży. Usunięto stare drewniane pomosty, a ich miejsce zajęły nowoczesne modułowe pomosty pływające, które posiadają możliwość cumowania sprzętu pływającego. Dzięki nowemu oświetleniu solarnemu, ławo-stołom, koszom na odpady i miejscu na ognisko, nowe oblicze zyskał teren rekreacyjny w pobliżu postumentu żabki, który również został odrestaurowany. Oprócz samej plaży i kąpieliska, w ramach utworzenia szlaku kajakowego powstały punkty cumownicze. Pierwszy znajduje się w pobliżu kanału łączącego jeziora Szczucze i Okonie. Drugi został umiejscowiony na popularnym „cypelku”. W tych miejscach również uzupełniono tzw. małą infrastrukturę – postawiono ławki, kosze na śmieci oraz wykonano miejsce na ognisko. Liczymy, że korzystający z naszego jeziora będą mogli przez długie lata cieszyć efektami przeprowadzonych prac.

źródło:
UM w Golczewie