Godzina 09:30 to zazwyczaj dzwonek na czwartą godzinę lekcyjną. W piątek (28.04) wyjątkowo był to ostatni dzwonek dla uczniów klasy 4-tej, czyli tegorocznych absolwentów naszej szkoły. Dzwonkiem tym rozpoczęta została uroczystość pożegnania kończących naukę w naszej szkole uczniów klasy 4 Technikum Hodowli Koni oraz Technikum Leśnego.

Odświętnie ubrani w miłej atmosferze, w obecności Wicestarosty Kamieńskiego – Pana Marka Matysa, Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim Pana podinsp. Leszka Nowaka, przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie: nadkomisarza Bogusława Kaźmierczaka z Wydziału Prewencji KWP oraz sierżanta Rafała Boreckiego Kierownika Referatu Konnego KWP, przedstawiciela Nadleśnictwa Rokita Komendanta Straży Leśnej Pana Rafała Pajestki, Dyrektora szkoły – Pana Piotra Pawełczyka, rodziców i uczniów szkoły, tegoroczni absolwenci po raz ostatni uczestniczyli w szkolnej uroczystości. Według słów Koheleta – wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem.

Coś co kiedyś się zaczęło, kiedyś też musi się skończyć. Dla tegorocznych absolwentów w dniu dzisiejszym kończy się pewien etap życia, który rozpoczął się 1 września 2013 roku – kończy się nauka w szkole średniej, a zaczyna pełne i odpowiedzialne, dorosłe życie. Jedni przyjmują ten fakt z radością, inni z ulgą, jeszcze inni z lekkim niepokojem czy lękiem o przyszłość.

Dla tegorocznych absolwentów naszej szkoły rozpoczyna się ważny okres w życiu: budowanie własnej dorosłej przyszłości. Drogę do niej za kilka dni wyznaczy na samym początku egzamin maturalny. Dalej będą to może studia, praca, rodzina… Każdy z absolwentów będzie budował swoją przyszłość według własnego modelu. Oby była to przyszłość bez zakrętów życiowych, ze sprawdzonymi przyjaciółmi u boku i przynosząca wiele wspaniałych chwil i tylko pozytywnych doznań.

Kończący w tym roku naukę w naszej szkole absolwenci, usłyszeli dużą dawkę miłych słów i dobrych życzeń – najpierw od Dyrektora szkoły, później od Wicestarosty Kamieńskiego oraz od Pana Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim a na koniec od młodszych kolegów i koleżanek.

Był czas na śmiech, na łzy wzruszenia, ale także na wręczenie pamiątkowych medali absolwentów, nagród dla najlepszego absolwenta i za współzawodnictwo sportowe.

Z rąk Wicestarosty – Pana Marka Matysa podziękowania i okolicznościowe statuetki otrzymali absolwenci:
– Justyna Ciesielska z Technikum Leśnego – jako Najlepsza absolwentka
– Karolina Koszela z Technikum Hodowli Koni – jako najlepszy sportowiec.

Wyróżnienia za wyniki w nauce, pozytywną postawę oraz zaangażowanie w życie klasy i szkoły otrzymali:
– Justyna Ciesielska z Technikum Leśnego,
– Karolina Koszela z Technikum Hodowli Koni,
– Anna Zawadzka z Technikum Hodowli Koni,
– Szymon Miłek z Technikum Leśnego.

Wyróżnienia za reprezentowanie szkoły we współzawodnictwie sportowym w latach 2013-2017 otrzymali:
– Norbert Kałucki z Technikum Leśnego,
– Justyna Ciesielska z Technikum Leśnego,
– Karolina Koszela z Technikum Hodowli Koni,
– Tomasz Śliwak z Technikum Hodowli Koni,
– Andrzej Sula z Technikum Hodowli Koni.

Naszym tegorocznym absolwentom życzymy jeszcze raz mądrości w budowaniu własnego dorosłego życia – życia twórczego, radosnego i wartościowego. Życzymy powodzenia na maturze i zapraszamy do odwiedzania naszej szkoły i dzielenia się z nami swoimi osiągnięciami i sukcesami.

ZSP w Benicach