unnamed

W czwartkowy wieczór, 13 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbył się spektakl „Teatru przy Stoliku”. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kameralnego dramatu „ Kim pani jest?” Andrzeja Niedoby w wykonaniu Ewy Sobiech i Ewy Sobczak, aktorek Teatru Współczesnego w Szczecinie.

W doskonały sposób przedstawiły historię dwóch nieznajomych kobiet. Młodsza z pań jest znaną niemiecką dziennikarką. Nieoczekiwanie w jej domu pojawia się obca kobieta, podająca się za przyjaciółkę ciotki, mieszkającej od lat w USA. Wciąga Astrid w rozmowę, przywołuje fakty z przeszłości jej samej i członków rodziny. Niezwykła dama znika, zostawiając swoją rozmówczynię w rozterce. Astrid niczego nie jest pewna – kim jest, skąd pochodzi, jakie sekrety dotyczą jej życia ?

unnamed (1)

Zachwycona publiczność gromkimi oklaskami podziękowała za wspaniałe przedstawienie. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z teatrem w kamieńskiej bibliotece.

Spektakl zorganizowany był w ramach cyklu Morze Kultury dofinansowanego ze środków przekazanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Biblioteka Kamień Pomorski