Teatr My działający przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie, wystawił z nowatorskim przedstawieniem pt. Stopklatka w reżyserii Bożeny Daniluk. Mieliśmy zaszczyt zaprezentować sztukę w dniach 6,7 i 8 listopada w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.

Jest to wyjątkowy, niepowtarzalny, poruszający zmysły i wyobraźnię spektakl. Podczas większej części przedstawienia nie był używany zmysł wzroku. Na widowni mogło uczestniczyć tylko około 30 osób. Prowokujemy do myślenia, refleksji i zadumy. Docieramy do widza poprzez efekty specjalne.

Stopklatka wystawiana dla uczniów szkół ma na celu uwrażliwienie młodzieży na szkodliwość używek i przybliża w sposób dość drastyczny skutki korzystania z tego rodzaju wspomagaczy.  Na nasz spektakl zostali zaproszeni: władze gminy, dyrektorzy szkół i osoby związane ze szkolnictwem oraz uczniowie.

Projekt Teatru Stopklatka został zakwalifikowany w Programie Społecznik – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję zaprezentować nasz spektakl szerszej grupie widzów.

Bożena Daniluk. Zespół Teatru My