_DSC3146Nie ustają w swojej misji krzewienia wiedzy o niepełnosprawności aktorzy wolińskiego Teatru MY. Tym razem udali się do Wrosowa by spotkać się  uczniami i nauczycielami miejscowej sskoły podstawowej. Już początek wizyty był niespodziewany. Oto w drzwiach szkoły stanął pogodny chłopczyk i powitał wchodzących aktorów słowami: „Cześć, ja też jestem niepełnosprawny!”.

_DSC3156Po takim powitaniu mogło być już tylko dobrze i bardzo dobrze. Zespół teatralny wystawił własną sztukę „Mój brat”,  według scenariusza i w reżyserii Bożeny Daniluk. Przedstawienie opowiada historię dwóch braci. Jeden z nich jest zupełnie zdrowy, drugi, starszy zaledwie o kilka minut, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

– Nasi widzowie okazali niezwykłą chłonność wiedzy i skupienie. Dzięki temu przypomnieli nam jak ważne treści przedstawiamy. Przekonaliśmy się też jak dużo sami czerpiemy od naszych widzów – mówi dyrektorka, a zarazem aktorka Teatru MY Magda Gniadek.

_DSC3165

Po przedstawieniu widzowie brali udział w quizie związanym z wiedzą na temat niepełnosprawności oraz zagrożeniami związanymi z poruszaniem się po drogach.

Wspaniała atmosfera, w niezwykłej szkole. Dziękujemy naszym widzom za wszystkie poprawne odpowiedzi, za ciszę i zaangażowanie – powiedział po spotkaniu aktor Teatu MY Marek Deja.

_DSC3173

Działający przy wolińskim kole Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym powstał w 2012 z inicjatywy Bożeny Daniluk. Od ubiegłego roku ich inicjatywę wspiera fundacja PZU, która wpółfinansuje projekt „Niepełnosprawność – nieoczekiwany gość”.

(-)Marek Deja, Krzysztof Kreja