P1100980

W ubiegłym tygodniu w Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie zaprosił najmłodszych mieszkańców Gminy Golczewo na spektakl Teatru MY „Mój brat”.

P1100982

Teatr My – rozpoczął swoją działalność w 2012 roku. W tym artystycznym projekcie biorą udział pracownicy wolińskiego koła Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz rodzice chorych dzieci. Główna misja teatru jest szerzenie podstawowej wiedzy o niepełnosprawności. Podczas swoich spektakli opowiadają prawdziwe historie o tym jak niepełnosprawność pojawia się w rodzinach, jak zmienia ich życie.

P1100984

Spektakl prezentowany w golczewskim domu kultury był skierowany do najmłodszych odbiorców. Tym razem, traktująca o tolerancji i zrozumieniu sztuka została odegrana w technice lalkarskiej. „Mój brat” – bo taki tytuł nosi przedstawienie, okazało się szczególnie atrakcyjne dla małych odbiorców. Pełna sala przedszkolaków i początkowych klas szkoły podstawowej z ogromnym zaangażowaniem obserwowała przebieg scenicznych wydarzeń. Całość zakończyła się konkursami podczas których dzieciaki odpowiadały na pytania związane z niepełnosprawnością.

P1100989

Była to druga wizyta Teatru MY w GOKiS. Z niecierpliwością czekamy na kolejne produkcje i zapraszamy do Golczewa! Projekt dofinansowano ze środków fundacji PZU.

GOKiS