DSCN1956

W środę 6 kwietnia 2016 roku w godzinach od 9:00 do 14:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim, odbyły się Targi Edukacyjne i Giełda Pracy, pod patronatem  Starosty Kamieńskiego. Adresatami wydarzenia byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ich rodzice oraz wszyscy zainteresowani dalszym kształceniem.

Ofertę edukacyjną przedstawiły szkoły średnie z Kamienia Pomorskiego, Wolina, Benic i Dziwnowa: ZSP w Wolinie, Zespół Szkół Społecznych w Dziwnowie, Liceum Ogólnokształcące w Kamieniu Pomorskim, ZSP w Benicach oraz ZSP w Kamieniu Pomorskim. Gospodarzy reprezentowało stoisko Szkolnego Ośrodka Kariery, Samorządu Uczniowskiego i stołu carvingowego. Uczniowie gimnazjów mieli również możliwość zwiedzenia budynku.

DSCN1964

Uczelnie wyższe ze Szczecina wystawiły swoją ofertę w sali gimnastycznej. Przedstawiciele szkół zaproponowali szeroką gamę materiałów informacyjnych i gadżetów reklamowych, a także możliwość rozmowy na tematy nurtujące przyszłych studentów. Na targach promowały się następujące szkoły: Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademia Sztuki, Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, Collegium Balticum, Akademia Morska, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu oddział w Gryficach.

W ramach Giełdy Pracy, dla wszystkich którzy byli zainteresowani podjęciem pracy po zakończeniu szkoły, czekała oferta lokalnych pracodawców i Urzędu Pracy w Kamieniu Pomorskim. Swoją ofertę przedstawiły między innymi następujące zakłady pracy: Uzdrowisko Kamień Pomorski, Madama Sp z o. o. w Golczewie, Ośrodek Wczasowy “Wielki Błękit” w Łukęcinie, Ośrodek Wczasowy “Adria” w Rewalu, Ośrodek Wczasowy Marena Wellness & Spa w Międzywodziu.

DSCN1966

O godzinie 12:00 odbyło się forum dyskusyjne na temat “Lokalnego Rynku Pracy”, prowadzone przez dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Annę Kowalską.

Targi Edukacyjne i Giełda Pracy  spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Dziękujemy wszystkim, zarówno wystawiającym jak i odwiedzającym za udział w imprezie i już teraz zapraszamy za rok.

DSCN2004

inf. ZSP w Kamieniu Pomorskim