DSC_0452

Umowy zlecenia za blisko 58 tys. zł z osobą odpowiedzialną za politykę informacyjną spółki, która przesłała kilka komunikatów do mediów, 54 tys. zł za podstawową kwerendę historyczną nie wnoszącą nic nowego do historii dominikanów, koncerty, pokazy kulinarne a nawet zlecenie napisania dwóch bajek za blisko 9 tysięcy złotych! Taki obraz wyłania się z rejestru umów zawieranych przez spółkę KTBS na przestrzeni ostatnich trzech lat. Zgodnie z obietnicą upubliczniamy wszystkie umowy spółki. Jest w nich nie tylko umowa z kamienskie.info jak niektórzy starają się to przedstawić.

Najbardziej rozpasany pod względem promocji był 2014 rok, kiedy funkcję prezesa pełniła jeszcze Renata Bielaszewska – Mamzer. To właśnie wtedy na różnego rodzaju imprezy, wydarzenia, promocję i żeglarstwo z kasy KTBS wydano ponad 316 tys. złotych.

Czerwiec 2013 roku – w Kamieńskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego zapada decyzja o zatrudnieniu specjalisty od polityki informacyjnej spółki. Wybór Renaty Bielaszewskiej pada na Jolantę Borkowską. Jak się dowiadujemy, specjalistka od PR nie była częstym gościem w siedzibie KTBS jednak na jej konto regularnie wpływają niemałe środki.

Od 1 czerwca do końca sierpnia to 1425 złotych miesięcznie. Od września 2013 roku do końca stycznia 2014 roku miesięczna kwota na PR-owca wzrasta do 2003 złotych. W lutym 2014 roku była prezes TBS Bielaszewska-Mamzer hojnie podnosi miesięczne wynagrodzenie Jolanty Borkowskiej do 4020 złotych miesięcznie. Wydatki ponoszone są do grudnia 2014 roku. Łącznie na ten cel przeznaczono ponad 58 tys. złotych. Łatwo policzyć, że tylko w 2014 roku dzięki szczodrości Renaty Bielaszewskiej – Mamzer, za kilka rozesłanych tekstów, głównie do portali o zasięgu lokalnym na konto specjalisty od PR trafiło 46 tys. złotych.

O jakości polityki medialnej świadczy fakt, że nikt w KTBS nie potrafił zrobić użytku z odkrytego podczas wykopalisk pochówku wampirycznego. Dopiero dzięki publikacji na łamach portalu kamienskie.info zdjęcia i film ze znaleziska pojawił się na łamach polskich oraz ogólnoświatowych mediów takich jak – CNN, International Business Times, Discovery czy wielu innych publikatorów. Za wypromowanie znaleziska, spółka nie zapłaciła portalowi kamienskie.info nawet złotówki, za to chętnie umieszczała linki do pojawiających się wszędzie artykułów.

Bez nazwy-1

Kwerenda i bajki dla mieszkańców

Ten dokument przedstawia podstawową, powszechnie dostępną dla każdego wiedzę o dominikanach. Nie znajduje w nim niczego odkrywczego ani wnoszącego do historii działalności kamieńskiego zakonumówi Grzegorz Kurka. Jak tłumaczy dyrektor Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, przygotowanie kwerendy za tak znaczną kwotę powinno wybiegać poza powszechnie znaną wiedzę. Wykonanie takiego dokumentu nie powinno kosztować więcej niż kilka tysięcy złotych.

W KTBS pracę Sławomira Górki wyceniono znacznie szczodrzej i wypłacono mu za kilkadziesiąt kartek nie posiadających nawet spisu treści blisko 54 tysiące złotych. Równie szczodrze co wiedzę historyczną Renata Bielaszewska-Mamzer oceniła twórczość literacką lubuskiego archeologa z Witnicy. Zgodnie z podpisanymi umowami, Sławomir Górka, za napisanie tekstów dwóch bajek dla dzieci w 2013 roku zainkasował 2,2 tys. złotych oraz 2014 roku 8,8 tys. złotych.

Rejestr Umów 2013 rok

Rejestr Umów 2014 rok

Rejestr Umów 2015 rok