art-dombud

Ta sama firma, ten sam produkt. Cena w Świnoujściu o 20% wyższa. W sklepie internetowym o 50% taniej – informuje partnerski portal swinoujskie.info, do którego zwrócił się jeden z Czytelników. Pan Janusz na zlecenie mieszkańca Świnoujścia wykonuje remont posesji w Przytorze. W związku z tym, że źle policzył materiały do impregnacji drewna, postanowił skorzystać z lokalnych sklepów. Po zakupy wysłał swoją córkę.

– Żeby nie korzystać z promów, postanowiłem wysłać ją do sklepu budowlanego w Międzyzdrojach. Okazało się, że środek, który potrzebowałem kosztował tam niemal 100% drożej, niż kilka dni wcześniej zakupiony w Internecie – pisze p. Janusz. – Trudno, wiadomo, że ceny w Internecie są często niższe. Córka kupiła środek i postanowiła jechać jeszcze do filii tego samego sklepu w Łunowie, bo w Międzyzdrojach były tylko dwie puszki, a potrzebowaliśmy trzy.

Co się okazało? – W tej samej firmie, tylko że zlokalizowanej w Łunowie, za ten sam produkt zapłaciła 20% więcej! – opowiada zszokowany konsument. – Zdzierstwo!

Jak się później okazało, za inne produkty – zaprawę z Łunowa zapłacił niemal 50 % więcej niże za identyczny produkt z drugiej strony miasta – na lewobrzeżu.

– Jak nazwać tego rodzaju praktyki?- pyta p. Janusz. – Jeżeli niektórzy miejscowi przedsiębiorcy jak np. właściciel stacji paliw, czy niektórzy właściciele sklepów nie zmienią swojego postępowanie, to splajtują! Później narzekają na budujące się w mieście supermarkety itd. Małą łyżką szanowni państwo, małą łyżką!! – dodaje nasz Czytelnik.- Wszystkim mieszkańcom naszego miasta polecam zwracać uwagę na ceny kupowanych produktów!

źródło:
Wojtek Basałygoswinoujskie.info