DSCF2336

W dniu 10 października w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie związane z utworzeniem w Golczewie przez firmę Conpol Sweden Sp. z o.o działalności gospodarczej związanej z produkcją materiałów budowlanych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firmy Fredrik Lambert Hamilton i Łukasz Bierski oraz Burmistrz Golczewa wraz z grupą Radnych Rady Miejskiej w Golczewie.

Inwestor zapewnił, że ustalenia dotyczące budowy fabryki są nadal aktualne. Istniejące opóźnienia wynikają z procedur związanych z włączeniem gruntów na terenie gminy Golczewo do Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Ten etap jest zależny od podjęcia stosownego rozporządzenia przez Radę Ministrów i niestety przeciąga się w czasie. Podczas wtorkowego spotkania Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk potwierdził, że w dniu 7 października br. w rozmowie z panią Grażyną Ciurzyńską Dyrektorem Departamentu Polityki Inwestycyjnej w Ministerstwie Rozwoju otrzymał zapewnienia, że jeszcze w tym lub przyszłym tygodniu pojawi się rozporządzenie rozszerzające KSSE o Gminę Golczewo.

DSCF2348

Liczymy, że spotkanie i rozmowy z przedstawicielami firmy Conpol Sweden rozwieją wątpliwości związane z „ciszą wokół szwedzkiego inwestora”.

UM w Golczewie