mms_img615627895

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek IV ligi województwa zachodniopomorskiego piłkarze Vinety Wolin, wygrywając szósty z rzędu pojedynek, zrównali się z liderem tabeli!

Rozgrywany wczoraj (20.05) mecz był zaległym spotkaniem 19 kolejki. Vineta Wolin zdecydowanie pokonała w nim Hutnika Szczecin. Pierwsze minuty to przewaga gospodarzy. Bramka wisiała w powietrzu. Kilka ładnych strzałów z dystansu nie przyniosło jednak powodzenia. Dopiero piękna zespołowa akcja Vikingów, zakończona idealnym dośrodkowaniem Adriana Nagórskiego do Piotra Grabarczyka, dała radość kibicom z Wolina. Goście w pierwszej połowie mieli jedną dogodną okazję, silnie uderzona z pola karnego piłka trafiła jednak w słupek. Druga odsłona spotkania należała do zawodników Vinety. Bramkę na dwa do zera zdobył niezawodny Przemysław Tomków. Za asystę należy pochwalić wyróżniającego się w meczu Adriana Nagórskiego. Goście, mimo ładnej gry na małej przestrzeni, nie potrafili oddać celnego strzału. Ataki większą ilością zawodników Hutnika kończyły się bardzo groźnymi kontrami w wykonaniu Vikingów. Po jednym z nich faulowany w polu karnym był Adam Nagórski, który zamienił rzut karny na bramkę. W kolejnym doskonałym szybkim ataku Leszek Muskała zagrał piłkę do Adama, ten dograł do Grzegorza Bryka, który z najbliższej odległości dopełnił formalności. Wynik ustalił Wojciech Gałecki, kończąc kolejną widowiskową kontrę Wolinian.

Drużyna Vinety po tym zwycięstwie awansowała na drugą pozycję w tabeli. Już w najbliższą sobotę o godzinie 11.00 na stadionie przy ul. Bandurskiego odbędzie się kolejne spotkanie naszego zespołu. Tym razem rywalem będzie Stal Szczecin. Zapraszamy wszystkich kibiców.

Lp. Zespół Pkt Bramki
1 Świt Skolwin 53 55/27
2 Vineta Wolin 53 57/23
3 Dąb Dębno 51 54/31

vineta

Vineta Wolin – Hutnik Szczecin 5-0(1-0)

Bramki: Piotr Grabarczyk (as. Adrian Nagórski), Przemysław Tomków (Adrian Nagórski), Adam Nagórski (rzut karny), Grzegorz Bryk(as. Adam Nagórski), Wojciech Gałecki (as. Adam Nagórski)

źródło:
Trener seniorów Vinety Wolin
Paweł Ozga