unnamed

W ramach propagowania wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sposobu zachowania się w sytuacji wystąpienia niebezpieczeństwa, kamieńscy policjanci wraz z kadrą nauczycielską Szkoły Podstawowej we Wrzosowie przeprowadzili „Szkolny turniej wiedzy o bezpieczeństwie”.

12.10.2016r. w Szkole Podstawowej we Wrzosowie odbył się szkolny turniej wiedzy na temat ogólno pojętego bezpieczeństwa, który policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim z pionu Prewencji Kryminalnej oraz Wydziału Ruchu Drogowego mieli przyjemność współorganizować oraz prowadzić. Uczniowie klas II-V podzieleni zostali na grupy, które konkurowały między sobą odpowiadając na pytania, a także biorąc udział w scenkach rodzajowych. Wszystkie z dzieci wykazały się ogromną wiedzą i zaangażowaniem podczas zawodów.

Policjanci prowadzący turniej omawiali z dziećmi każde z pytań konkursowych, a także dzielili się z nimi wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, objaśniali znaki drogowe, omawiali zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobami obcymi. Na zakończenie imprezy nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów. Wszyscy uczestnicy otrzymali również opaski i breloczki odblaskowe, mające zapewnić im większe bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim
st. post. Aleksandra Berenda