fot. T. Wrzesień

fot. T. Wrzesień

Już w czerwcu na terenie Kamienia Pomorskiego startuje po raz pierwszy szkolenie psów prowadzone przez szkołę PiesPotrafi.pl – do tej pory prowadziliśmy szkolenia m. in. w Szczecinie, Świnoujściu, Wolinie, Resku, Nowogardzie, Choszcznie, Gorzowie Wlkp. Szkolenie prowadzone jest przez dyplomowanego behawiorystę – w odróżnieniu od tradycyjnej tresury, w czasie szkolenia nie stosuje się metod awersyjnych takich jak kolczatki czy bicie.

Dzięki pozytywnym metodom proces szkolenia może stać się relaksującym sposobem na spędzenie czasu wolnego, a nie przykrym obowiązkiem. Nie jest to rozpieszczanie psa. Metody pozytywne wymagają refleksu, konsekwencji, zaangażowania – wbrew pozorom nie są one prostsze niż metody awersyjne, jednak korzyści jakie możemy osiągnąć dzięki pozytywnemu szkoleniu są ogromne. Dzięki metodom pozytywnym budujemy więź i zaufanie między psem a jego opiekunem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

fot. H. Piątek

Szkolenie obejmuje 8 spotkań grupowych – do grupy nadają się psy w wieku od kilku miesięcy do kilku lat. W czasie spotkań pies będzie uczył się podstawowych komend i ładnego chodzenia na smyczy, ale nie tylko. Istotą będzie nauka skupienia na opiekunie i opanowanie emocji przy innych psach.

fot. A. Porada

fot. A. Porada

Start zajęć przewidziany jest na 1.06., godz. 17.00 – w celu zapisu prosimy o kontakt drogą mailową: biuro@piespotrafi.pl (w treści należy podać imię, nazwisko, rasę i wiek psa, miasto szkolenia, opis ewentualnych problemów z zachowaniem pupila). Zapraszamy na naszą stronę internetową: piespotrafi.pl

Helena Piątek, behawiorysta, zoopsycholog, instruktor szkolenia psów