W związku z zakładaniem Centrum Wolontariatu i Mentoringu w Kamieniu Pomorskim w ramach Stowarzyszenia UTW, do którego każdy będzie się mógł zgłosić  aby otrzymać pomoc wolontariuszy, 5 osób wyjechało na czterodniowe szkolenie do  ośrodka-agroturystycznego „7 ogrodów” w Łowiczu Wałeckim.

Miejsce było zaczarowane. Na olbrzymim terenie  czarodziejskie domki w przepięknym otoczeniu   zrobiły na nas niesamowite wrażenie – bajkowy krajobraz. Raj dla zwierząt i ludzi, którzy chcą się oderwać od rzeczywistości. Oczywiście oprócz fantastycznego wystroju pokoi i wokół artystycznie zadbanego krajobrazu , na uczestników szkolenia czekały zadania związane z  tematem różnych zagadnień pracy wolontariackiej . Na początek były warsztaty integracyjne wszystkich uczestników oraz wymiana doświadczeń między organizacjami senioralnymi( Wałcza, Szczecina i Kamienia Pomorskiego), przeplatana zajęciami ruchowymi na świeżym powietrzu.

Codziennie oprócz gimnastycznych zajęć w naturze czekały na nas różne zadania przybliżające nam specyfikę pracy wolontariackiej oraz wspólne integracyjne zajęcia( robienie mydeł z ziołami, świec zapachowych , wspólne ognisko). Odbyliśmy też wycieczkę do Wałcza aby wziąć udział w grze miejskiej, której celem było poznanie miasta oraz integracja i współzawodnictwo wszystkich uczestników . Po wykonaniu zadań pojechaliśmy na Czarodziejską Górę aby doświadczyć dziwnego i dotychczas niewyjaśnionego zjawiska, które powoduje, że samochód wbrew zasadom fizyki  jedzie pod górę bez pracy silnika lub butelka pełna wody przemieszcza się sama  pod górę. Następnym naszym celem była wizyta w wałeckim Centralnym Ośrodku Sportu, gdzie mogliśmy przespacerować się po wiszącym moście rozpiętym między dwoma brzegami pięknego jeziora Raduń. Kolejny dzień oprócz wykładów obfitował znowu w gry grupowe typu kalambury oraz uczestniczyliśmy w zabawie na wzór telewizyjnego programu „Kocham Cię Polsko”, którą wygrała drużyna kamieńskiego UTW.

UTW Kamień Pomorski