Clipboard01

Za niewiele ponad miesiąc,funkcjonujący w XIX-wiecznym Pałacu von Flemmingów Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach będzie świętował 50-lecie swojego istnienia. W związku z tym, dyrekcja placówki zachęca wszystkich rodziców, nauczycieli oraz uczniów do nabywania w szkole specjalnych cegiełek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na szczytny cel – zakup sztandaru szkoły!

– Szkoła nie doczekała się jeszcze pełnowartościowego i profesjonalnie wykonanego sztandaru. Zależy nam bardzo na nadrobieniu straconego czasu tym bardziej, że czekają nas obchody 50-lecia szkoły (18.11.2016). Szkoła bez sztandaru to jak kraj bez godła. Poprzez obcowanie z symbolami szkoły uczymy całą społeczność szkolną szacunku do symboli narodowych, wychowujemy młodzież w duchu patriotycznym – czytamy na stronie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Sztandar – z gablotą, drzewcem i pokrowcem- to wydatek rzędu 5 tysięcy złotych. To zbyt wiele, jak na dostępne środki finansowe szkoły, dlatego gorący apel do wszystkich ludzi dobrej woli! Wszyscy darczyńcy znajdą swoje miejsce na specjalnej tablicy przyjaciół szkoły, która zostanie umieszczona w widocznym miejscu w szkole. Darczyńców trafią także na stronę internetową placówki.

2d87e366dd15