Tuż przed zimowymi feriami uczniowie Gimnazjum Publicznego „Pomerania” w Dziwnowie obejrzeli komedię mistrza gatunku-Moliera pt.” Świętoszek”. Do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego jeździmy średnio dwa razy w roku szkolnym, aby  realizować szkolny  projekt Szkoła bliżej teatru. Cel o tyle prosty o ile trudny do osiągnięcia, gdyż po pierwsze szkoła fizycznie nie jest blisko teatru, a po drugie bardzo trudno znaleźć sztukę, która mogłaby spodobać się młodemu człowiekowi. I nie jest to winą młodzieży, po prostu repertuar, który oferuje zarówno teatr w Szczecinie jak i teatr  Koszalinie, jest często od lat niezmieniany, a wystawiane sztuki traktują, nawet wybitne dzieła w sposób uproszczony, bez chociażby staranności doboru rekwizytów, czy kostiumów.

Mimo wszystko nie poddajemy się i wciąż poszukujemy sztuki wyższego rządu, aby młody człowiek mógł alternatywnie wybrać, w jaki sposób chce i potrafi spędzać czas wolny.

Jaka była sztuka Moliera? O tym musi się przekonać każdy sam, kupując bilet do teatru. Z pewnością warto było uczestniczyć w wycieczce szkolnej i wspólnym  oglądaniu „Świętoszka”. Niezapomniane wrażenia płynące z bycia razem, no i nie bycia na zajęciach lekcyjnych, co jest niewątpliwie ogromnym plusem wszystkich szkolnych wycieczek. I jeszcze jedno wszyscy uczestnicy wycieczki wykazali się dużą kulturą osobistą, za co dziękujemy rodzicom i opiekunom.

Renata Włodarczyk/Kronia