Od 29 maja 2017 roku na terenie podległym Komisariatowi Policji w Międzyzdrojach każdego dnia do służby wychodzi 6 policjantów odbywających adaptację zawodową. Służbę pełni 2 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz 4 z garnizonu lubuskiego.

Adepci pełnią służbę pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy służą młodym kolegom fachową wiedzą i niezbędną pomocą. Okres adaptacji zawodowej, to dla tych funkcjonariuszy doskonała okazja, aby ugruntować wiedzę zdobytą w szkole Policji, a także przekonać się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta prewencji.

Do podstawowych zadań adeptów należy czuwanie nad porządkiem i spokojem publicznym w wyznaczonym rejonie, a także ujawnianie wykroczeń i przestępstw oraz ich sprawców. Policjanci przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na terenie miasta.

W dniu 31 maja 2017r. Komendant Powiatowy Policji w Kamieniu Pomorskim podinsp. Leszek Nowak przywitał nowych funkcjonariuszy i życzył im powodzenia.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim