1

6 grudnia wyruszył w Polskę Konwój Muszkieterów. Tegoroczna akcja potrwa do 31 stycznia 2016 roku. W ramach tej akcji charytatywnej, Fundacja Muszkieterów wraz z właścicielami supermarketów Intermarché i Bricomarché udzieli wsparcia najbardziej potrzebującym m. in. wychowankom domów dziecka, placówek opiekuńczo – wychowawczych i świetlic środowiskowych. Ambasadorem tegorocznej edycji Konwoju Muszkieterów jest piosenkarz Rafał Brzozowski.

Jak co roku, w okresie świąteczno – noworocznym Fundacja działająca przy Grupie Muszkieterów organizuje akcje charytatywną Konwój Muszkieterów, która dociera do każdego miasta, gdzie działają supermarkety Intermarché i Bricomarché. Jest to już ponad 200 miejscowości na terenie całego kraju. Zasięg akcji jest ogólnopolski, ale udzielana pomoc ma charakter lokalny.       Konwój Muszkieterów pomaga najmłodszym od 2001 roku. Na początku wybrane instytucje otrzymywały konkretne dary, zazwyczaj produkty pierwszej potrzeby: żywność, chemię gospodarczą itd. Akcja zmieniła swoją formę w 2009 roku. Potrzebujący dostają teraz darowiznę pieniężną i sami mogą zdecydować na jaki cel ją spożytkować. Właściciele poszczególnych supermarketów wybierają okoliczne placówki, które działają na rzecz najmłodszych oraz najbardziej potrzebujących. W tym roku kampanią objętych zostanie około 350 organizacji. Łączna suma pomocy przekroczy w tym roku 1,2 mln złotych.

2

Podczas wigilii 18 grudnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kamieniu Pomorskim, do wychowanków również dotarł Konwój Muszkieterów, czyli Prezes Zarządu Adam Nowacki razem z Panią Prezes Agnieszką Nowacką, działając razem z mikołajem, przekazali czek w wysokości 3 500 zł. ,,Muszkieterowie” odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim już po raz piąty, mamy nadzieję, że w kolejnych latach nas nie zawiodą.

Do Konwoju Muszkieterów może dołączyć każdy. Wystarczy kupić specjalną torbę Fundacji Muszkieterów dostępną we wszystkich sklepach Intermarché i Bricomarché za symboliczną złotówkę. Zysk ze sprzedaży toreb przeznaczony zostanie na potrzeby organizacji wskazanych przez właścicieli supermarketów. To dowód na to, że w życiu codziennym nawet dzięki najmniejszym drobiazgom możemy zmieniać na lepsze otaczający nas świat.

4

Więcej informacji na temat Konwoju Muszkieterów będzie można znaleźć na plakatach promujących akcję, w gazetkach handlowych, na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl oraz www.bricomarche.pl, a także w lokalnej prasie.

Marek Szymański
Starostwo Powiatowe