IV Kamieński Jarmark fot Paweł Ukraiński (17)

Gminy Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Dziwnów i Wolin postanowiły pomyśleć o wszystkich tych, którzy z utęsknieniem wyczekują magii świąt. W najbliższy weekend 19-20 grudnia odbędą się Bożonarodzeniowe Jarmarki.

W Kamieniu Pomorskim tego typu wydarzenie będzie organizowane po raz piąty. Na Starym Rynku w Kamieniu Pomorskim przez dwa dni będzie trwać część handlowa jarmarku. Stoiska będą otwarte od godz. 10.00 – 17.00. Już w tej chwili wiadomo, że będzie można zaopatrzyć się w różnego rodzaju ozdoby i upominki świąteczne, stroiki, choinki, pierniki i inne ciasta, a także miód, ryby, jemiołę oraz fajerwerki.

W niedzielą 20 grudnia o godz. 13.00 rusza program artystyczny jarmarku. Z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Wystąpią na nim różnorodne grupy muzyczne z naszej gminy, wśród nich zespół „O rety! Flażolety”, Zespół Ludowy „Stawnianki”, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku, solistki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim, Zespół „Relax”. Zaplanowano także warsztaty wykonywania ozdób świątecznych dla dzieci, które odbywać się będą równolegle w sali sesyjnej ratusza. Warsztaty rozpoczną się około godz. 13.15; poprowadzą je słuchaczki kamieńskiego UTW. Dodatkową rozgrzewkę zapewni ognisko oraz tradycyjne pierogi i barszczyk.

Jarmark3a

W Międzyzdrojach jarmark będzie odbywać się równolegle na terenie amfiteatru oraz Międzynarodowego Domu Kultury. Na miejscu będzie można kupić świąteczną choinkę czy skosztować grillowanych kiełbasek. Przewidziano także wspólne ubieranie choinki.

jarmark5 (2)

W Dziwnowie Jarmark rozpocznie się w sobotę 19 grudnia o godzinie 16 pod Halą Widowiskowo-Sportową. Będzie to drugi Jarmark organizowany w Alei Gwiazd Sportu. Na miejscu przewidziano ognisko, wizytę mikołaja z paczkami dla wszystkich dzieci. Oprócz atrakcji dla najmłodszych, na miejscu będzie można zakupić akcesoria świąteczne na specjalnie przygotowanych straganach.

Jarmark

W Wolinie świąteczny jarmark odbędzie się w niedzielę. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców o godzinie 12 na targowisko miejskie „Mój Rynek”. Wśród atrakcji przewidziano występ zespołu dziecięcego „Wiolinki” z OKGW oraz dzieci z PSP w Dargobądzu i Wolinie. Do nabycia m.in. domowe ciasta, potrawy wigilijne, świąteczne ozdoby oraz drzewka.

plakat-www