DSC00563

„Czego naprawdę uczy Biblia?”, „Dlaczego być uczciwym?” „Jak przywrócić zgodę w rodzinie?” oraz odpowiedzi na wiele innych pytań starają się udzielić świadkowie jehowy, którzy niczym przedstawiciele handlowi coraz częściej wychodzą na ulicę. Grupkę osób głoszących, że jedynym Bogiem jest Jehowa, oraz o zbliżającym się objęciu władzy nad światem przez Królestwo Boże można było spotkać w sobotnie przedpołudnie centrum Golczewa.

Choć nie zawsze przyjmowani są z otwartymi rękami to są zawsze mili, uśmiechnięci i życzliwi. Kiedyś ich aktywność ograniczała się do wizyt w domach. Każdy z nas chyba otworzył kiedyś drzwi i zobaczył dwójkę młodych i uśmiechniętych ludzi z pismem „Strażnica” w ręce, pytających czy mogą zająć chwilę. Czasy się jednak zmieniły. Dziś jak widać śmielej wychodzą na ulicę stawiając na przekaz bezpośredni.

DSC00565

Zdaniem Świadków Jehowy prawdziwa religia musi opierać się na zasadach zawartych w Piśmie Świętym. Praktykowanie religii nie jest dla nich tylko jednym z elementów życia, ale drogą życiową, tzn. zasadom wiary podporządkowane mają być wszystkie sprawy nie tylko związane z oddawaniem czci Bogu, ale też życie codzienne.

Rozmawiałeś kiedyś ze Świadkami Jehowy?

Zobacz wyniki