OSP_7

Po długiej drodze z Kielc, w piątek dotarł do Dziwnowa nowy wóz strażacki, którego przeznaczeniem jest Ochotnicza Straż Pożarna z Międzywodzia. Jest to pojazd marki MAN, typu TGM 18.340 (tzw. ciężki, z 5 tonowym zbiornikiem na wodę i 0,5 tonowym zbiornikiem na inne środki gaśnicze), który w roli pojazdu pożarniczo-ratowniczego jest w naszym kraju uważany ze czołówkę w swoje klasie.

osp0

Wozy tego typu (w różnych odmianach) stają się powoli podstawowym wyposażeniem większości ochotniczych i państwowych jednostek pożarniczych. Samochód jest wyposażony w klimatyzację i niezależne ogrzewanie, do tego w inne niezbędne elementy, konieczne w akcjach ratowniczych. Bez wątpienia będzie on stanowił solidne wsparcie nie tylko dla jednostki w Międzywodziu, ale też dla całej gminy. Pozostaje tylko życzyć, aby wyjazdów do akcji było jak najmniej, choć gdyby takowe nastąpiły, możemy być pewni, że nasi strażacy ruszą do działania dobrze wyposażeni.

OSP_3

Warto przy tym dodać, iż obok będącego w dyspozycji dziwnowskich druhów kilkuletniego Mercedesa i także nowego wozu ratowniczo-gaśniczego z miejscowej jednostki wojskowej, gmina Dziwnów pod względem zabezpieczenia ratowniczego dość znacząco wyróżnia się w regionie. Lwia część sprzętu jest nowa, do tego jego ilość pozwala na udział w bardzo złożonych akcjach ratowniczych, sytuując gminnych strażaków w ścisłej czołówce regionu. Zakup wozu do jednostki w Międzywodziu został dofinansowany przez Komendanta Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych w kwocie 250 tys. zł.

Krzysztof Zawiliński
MOSiK