Jest przetarg na zakup fabrycznie nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją ograniczania skażeń dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubinie. Podwozie pojazdu ma być fabrycznie nowe, a rok produkcji nie starszy niż 2016.

Pojazd wyposażony w urządzenia sygnalizacyjne (świetlne i dźwiękowe) pojazdu uprzywilejowanego. Na dachu kabiny zamontowana belka sygnalizacyjna. W tylnej części zabudowy na dachu dwie narożne lampy sygnalizacyjne niebieskie w technologii LED. Urządzenie dźwiękowe (min. 3 modulowane tony) wyposażone w funkcję megafonu.

Silnik wozu ma mieć moc nie mniejszą niż 210 kW, napęd stały 4×4 z reduktorem, blokady mechanizmów różnicowych w mostach napędowych i blokada międzyosiowa, ogumienie uniwersalne z bieżnikiem szosowo-terenowym, dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych (wielosezonowe). Kabina fabrycznie czterodrzwiowa, jednomodułowa, na bazie jednej płyty podłogowej, 6-osobowa z układem siedzeń 1 + 1 + 4 usytuowanych przodem do kierunku jazdy. Kabina zawieszona mechanicznie, z klimatyzacją, podgrzewanymi lusterkami bocznymi.