Jest reakcja Starosty Józefa Malca na zarzuty jarszewskiego blogera. Milczący zazwyczaj na sesji radny Ariel Juszczak, odnosząc się do procedury kontrolnej jaką w stosunku do jego osoby prowadzi Wojewoda Zachodniopomorski insynuuje w internecie, że to kolesiostwo i faworyzowanie miało wpływ na rozdzielanie przez Zarząd Powiatu dofinansowań imprez sportowych.

Chodzi bagatela o 200 złotych, jakie 6 lutego 2017 roku decyzją Zarządu Powiatu przyznano na osobisty wniosek Ariela Juszczaka stowarzyszeniu „Sercem dla Regionu”. Sprawa wyszła na jaw po udzieleniu odpowiedzi na interpelacje jednemu z radnych, po naszym zapytaniu zbada Wojewoda Zachodniopomorski.

Zobacz także: „Jarszewski bloger w tarapatach? Sprawę dofinansowania sprawdzi Wojewoda”

Co ciekawe, kolesiostwo i faworyzowanie nie przeszkadzało Arielowi Juszczakowi w pozowaniu z Józefem Malcem i chwaleniem się patronatem jakim objął on Bieg Trzech Mostów

Radny, który mógł zrobić to w trakcie sesji, dopiero we wpisie na swoim blogu, zarzeka się, że nie przyjął żadnych środków. Nie mając sobie nic do zarzucenia, zdążył także posądzić Starostę o kolesiostwo i faworyzowanie innego biegu organizowanego w Kamieniu Pomorskim, który w ocenie Blogera otrzymał wyższe dofinansowanie tylko dlatego, że jego organizatorem jest podległy Józefowi Malcowi pracownik.

To oburzające co mówi Pan radny. To że jednym ze współorganizatorów jest pracownik starostwa to prawda. Pan Marek Szymański uczestniczył w organizacji Biegu Szlakiem Zabytków, jednak decydując o dofinansowaniu Zarząd Powiatu kierował się opinią jakie mają obydwa biegi. Uznaliśmy, że większa rangą cieszy się ta impreza, w której uczestniczy Pan Szymański i dlatego uzyskała ona większe dofinansowanie, a nie dlatego że jest pracownikiem starostwa – zaznacza Józef Malec.