W artykule pod tytułem „Świnoujska drożyzna – jak łupią nas niektórzy przedsiębiorcy” autorstwa Wojciecha Basałygo, opublikowanym w dniu 24 lutego 2016 roku na portalu internetowym www.kiemienskie.info (w zakładce Międzyzdroje), podano Czytelnikom nieprawdziwe i nieścisłe informacje wymagające sprostowania.

Nieścisła jest informacja, że „W tej samej firmie, tylko że zlokalizowanej w Łunowie, za ten sam produkt zapłaciła (wł. klientka) 20% więcej!”. Należy podkreślić, że zakupiony przez klientkę produkt tj. Altaxin 5l Pinia w sklepie Elżbiety Zarzyckiej mieszczącym się przy ul. Cypriana Kamila Norwida 7 n 1 i 2 w Międzyzdrojach za kwotę 99 zł przeznaczony był do wyprzedaży ze względu na krótki termin przydatności do użycia. Informacja o wyprzedaży znajdowała się na półce z produktem. Tak więc, cena 120 zł w jakiej sprzedawany był ten sam produkt w filii sklepu w Świnoujściu Łunowie mieszczącym się przy ul. Zalewowej 60 był ceną normalną, tj. bez zniżki.

Tak więc różnica pomiędzy cenami produktu w przedmiotowych lokalizacjach wynika z zastosowanych przez przedsiębiorcę procedur sprzedaży promocyjnej (wyprzedażowej), które są często stosowane w obydwu lokalizacjach oraz w sklepie internetowym.

Odnosząc się do tytułu i myśli przewodniej artykułu jest nieprawdą, że właścicielka sklepu jest przedsiębiorcą, który łupi klientów. Wręcz przeciwnie zasady sprzedaży przyjęte w przedsiębiorstwie mają na celu zapewnienie maksymalnej satysfakcji i zadowolenia z dokonanych zakupów, bez względu na wybór lokalizacji

Radca Prawny
Michał Karłowski