pijany

Nie pomagają surowe sankcje takie jak groźba dożywotniej utraty prawa jazdy czy nawet pozbawienia wolności. Alkohol wciąż odbiera rozum kierowcom. Żywotnym przykładem są zatrzymani w ub. piątek 45-latek z Międzywodzia, który będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia oraz 48-latek z Bydgoszczy zatrzymany w Uniborzu. Zatrzymany kierowca miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

4 marca około godz. 14 na ulicy Dziwnej w Dziwnowie doszło do kolizji dwóch aut. Pojazd marki Ford wykonując manewr cofania, uszkodził samochód marki Peugeot. Kierowca uszkodzonego pojazdu o zdarzeniu poinformował policję – informuje rzecznik kamieńskiej policji.

W toku realizacji czynności dzielnicowy rejonu ustalił sprawcę, którym okazał się 45-letni mieszkaniec Międzywodzia. Mężczyzna podczas kontroli nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów jak również nie przyznał się do uszkodzeń powstałych na skutek kolizji.

45-latek miał problemy z utrzymaniem równowagi, czuć było od niego alkohol ale nie poddał się badaniu na jego zawartość. Został doprowadzony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badania. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja, mężczyzna jest podejrzewany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej – relacjonuje sierż Izabela Trepko.

Także w piątek policjanci kamieńskiej drogówki podczas pełnienia służby w miejscowości Unibórz zatrzymali do kontroli pojazd marki VW Passat. W takcie sprawdzania stanu trzeźwości kierującego okazało się, że 48-letni mieszkaniec Bydgoszczy ma 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd którym się poruszał został usunięty z drogi i odstawiony na policyjny parking. 48-latek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2 –  mówi rzecznik Izabela Trepko.